AstroMihir.com®

Menu

WIG20 Flash CD Projekt z apetytem na więcej Co dalej z kursem JSW? Orlen blisko 4 miesięcznych maksimów

cd projekt wig20

Akcje CD Projekt rosną od 18 stycznia już niemal o 19%. To więcej niż poprzednie dwie korekty mające, jak dotąd, niemal identyczny przebieg w podobnie nachylonych kanałach wzrostowych. Wczoraj od rana nerwowo zrobiło się na akcjach CD Projekt, które po pierwszych godzinach handlu na GPW, były najsłabszym podmiotem w WIG20. Po poniedziałkowym sygnale sprzedażowym na akcjach Orlenu, wczoraj obserwowaliśmy próbę szybkiego powrotu do wzrostów, które sięgają już 18% od połowy stycznia. W odniesieniu do WIG20 na układ techniczny wykresu bluechipów zwrócili uwagę analitycy DM BPS wskazując na podjęcie kontry przez bykiw momencie znaczącego wyprzedania rynku. Wartość akcji firmy, która nie osiągała takich poziomów w bieżącym roku, wzrosła o ponad 6%, momentami przekraczając 6,2%, co przełożyło się na kurs 117,85 zł – najwyższą cenę od 20 grudnia poprzedniego roku.

cd projekt wig20

Mimo to, otwarcie handlu w USA było na wyraźnych plusach, co wspomogło kupujących wEuropie i nieco mniej w Warszawie. W pierwszej sesji tygodnia WIG20 stracił 1,18 Ropa wraca dolar amerykański kontra jen i euro proc. Iznalazł się na poziomie 2068,52 pkt. WIG był niżej o 0,88 proc., co sprowadziłogo do ,73 pkt mWIG40 był niżej 0,11 proc, a sWIG80 stracił 0,45proc.

CD PROJEKT podsumowuje 2023 rok

Z reguły kluczowe dane makro w USA publikowane są o godz.14.30, jednak w marcu zmiana czasu z zimowego na letni następuje u Wuja Sama wcześniej,stąd przesuniecie o godzinę względem polskiego zegara. Także handel na Wall Street do końcamarca będzie odbywał się między 14.30 a 21.00, a nie jak zwykle między 15.30 a22.00. Ciągle poparcia w Izbie Reprezentantów amerykańskiego Kongresu nie mają kolejne senackie wersje projektu ustawySunshine Protection Act, która miałaby znieść niepotrzebnąnikomu zmianę czasu.

  1. Za wzrostem ceny akcji CD Projektu stoi czwarta z rzędu sesja wzrostowa, podczas której wartość akcji zwiększyła się o 11,8%.
  2. Będzie to z pewnością trudne, zwłaszcza że podczas ostatnich siedmiu sesjirynek zanotował blisko 10 proc.
  3. Niżej była korygująca zeszłotygodniowe wzrosty Grupa Kęty (-2,34 proc.).
  4. Od tego momentu potaniały już o 111 zł, oddalając się od szczytu o 14,5proc.
  5. Kapitalizacja spółki przekroczyła 40 mld złotych, podczas gdy jeden z największych konkurentów – studio Ubisoft – wyceniany jest na “zaledwie” 36 mld złotych.
  6. Z reguły kluczowe dane makro w USA publikowane są o godz.14.30, jednak w marcu zmiana czasu z zimowego na letni następuje u Wuja Sama wcześniej,stąd przesuniecie o godzinę względem polskiego zegara.

Na łamach bankier.pl informowaliśmy o rekomendacji “sprzedaj” od Goldman Sachs, którą otrzymał CD Projekt. Na GPW również WIG-Banki (3,9 proc.) okazał się najmocniejszy, wspierającwzrost szerokiego rynku, razem odbiciem WIG-Paliwa (3,78 proc.), WIG-Energia https://www.dowjonesrisk.com/rbnz-meeting-nzdusd-continues-to-strengthen/ (2,7 proc.) czyWIG-Górnictwo (1,36 proc.). Do góry szły ceny surowców, a taniały złoto czy dolar, sugerującpowrót inwestorów do ryzykowniejszych aktywów. Dla nich najważniejsze będzieteraz ogłoszenie w środę decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej ws.

Christine Lagarde sygnalizuje możliwość obniżenia stóp procentowych

Pojawienie się wyjątkowo pozytywnej rekomendacji od Noble Securities, opublikowanej 8 marca, lecz dostępnej dla klientów już od 5 marca, wyraźnie wpłynęło na pozytywny odbiór rynkowy. Raport wskazuje na sukces premiery “Widma Wolności”, który umocnił pozycję CD Projektu na globalnym rynku gier, otwierając drogę dla dalszego rozwoju i nowych sukcesów. Noble Securities przyznało akcjom spółki rekomendację „kupuj”, z ceną docelową na poziomie 192,8 zł, co stanowi aż 87-procentowy potencjał wzrostu – poziom, którego akcje nie osiągały od stycznia 2022 roku. Dlaczego tak się stało skoro firma nie planuje premier w ciągu dwóch najbliższych lat? Odpowiedź przynosi komunikat Noble. W gronie największych spółek na uwagę zasługuje mocnaprzecena akcji CD Projektu (-10,24 proc.), któryw ubiegłym tygodniu, w czwartek po sesji opublikował wyniki, a we wtorekopublikowano wydaną 15.

cd projekt wig20

Kurs akcji Orlenu od połowy stycznia kontynuuje znaczące wzrosty, a piątek notowania firmy nie tylko przekraczały szczyty z grudnia i listopada, ale także osiągają poziomy cenowe niespotykane od października ubiegłego roku. Wzrosły akcje Kruka, któryprzekazał, że w I kw. Najmocniejszyspadek od początku publikacji notowań indeksu, zaliczył Wig-Gry (7,82 proc.). Mocniejod reszty spadły jeszcze media (-2,521 proc.) oraz leki (-1,47 proc.). Na plusie znalazły siępaliwa (1,09 proc.), lekko wzrosły także górnictwo (0,23 proc.) orazmotoryzacja, informatyka czy chemia – poniżej 0,2 proc. Rosła rentowność amerykańskich obligacji, a te10-letnie przekroczyły poziom 2,91 proc.

CD PROJEKT wchodzi do indeksu WIG20

Studio zdecydowało o pracach nad kolejnymi dodatkami do gry. Zakończył poniedziałkową sesję WIG20. Indeks wprawdzie udanie zaczął sesję, jednak już przed południem znalazł się po czerwonej i stronie i resztę dnia spędził na próbach walk o wypracowanie choćby kosmetycznego wzrostu.

Categories:   Forex Trading

Comments

Sorry, comments are closed for this item.